Tanie i elastyczne systemy Digital Signage

Materiał partnera NEC
opublikowano: 17-01-2017, 22:00

KOMENTARZ PARTNERA

WOJCIECH KOSEK

Field Sales Engineer Central South East Europe NEC Display Solutions

Rynek systemów reklamy cyfrowej Digital Signage (DS) wymusza na producentach innowacyjne podejście do tematu urządzeń do wyświetlania obrazu i systemów zintegrowanych. Przez ostatnie lata widać było mocny trend integracji rozwiązań SoC (ang.: System on Chip) z monitorami wielkoformatowymi. Niestety, takie podejście z biegiem czasu stało się problematyczne, głównie ze względu na ograniczoną elastyczność oraz mocno zamkniętą architekturę systemową.

Z drugiej strony, w monitorach wielkoformatowych do dyspozycji mieliśmy rozwiązania modularne, jak chociażby standard OPS pozwalający na zintegrowanie komputerów z monitorami poprzez specjalne gniazdo opcji. Rozwiązanie to cechuje spora elastyczność, otwarta architektura i w większości przypadków bardzo wytrzymała konstrukcja. Niestety minusem jest stosunkowo wysoka cena, która wielokrotnie w przypadku systemów DS nie jest możliwa do zaakceptowania przez inwestora, nawet mimo sporych korzyści płynących z rozwiązania OPS.

NEC jako pierwszy na świecie producent monitorów zdecydował się na wprowadzenie modularnego rozwiązania o otwartej i prostej architekturze, bardzo dobrej wydajności i niskiej cenie: chodzi o Raspberry Pi. Komputery te zadebiutują w monitorach NEC z nowej serii MultiSync® V oraz MultiSync® P w pierwszym kwartale 2017 r. Doskonale znane na rynku komputery Raspberry Pi w odróżnieniu od oryginalnego produktu wyposażone będą w 16 GB zintegrowanej pamięci masowej oraz możliwość prostej integracji z monitorem poprzez specjalnie zaprojektowane gniazdo w tyle obudowy. Dzięki zastosowaniu zintegrowanej pamięci masowej komputery zyskają na stabilności. Dodatkowo poprzez umieszczone na obudowie monitora złącza USB będzie możliwe rozszerzanie funkcji całego systemu. Co więcej, w przypadku późniejszych aktualizacji sprzętowych Raspberry Pi będzie można bardzo łatwo wymienić, co jest absolutnie niemożliwe w przypadku zintegrowanych systemów SoC. Warto podkreślić, że cena niewielkiego komputera będzie bardzo atrakcyjna i bez problemu wpisze się w budżet standardowej instalacji DS. Monitory z Raspberry Pi to idealne rozwiązanie dla tanich systemów Digital Signage.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera NEC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Tanie i elastyczne systemy Digital Signage