Czytasz dzięki

Tauron porozumiał się z wykonawcami bloku w Jaworznie

opublikowano: 05-05-2020, 08:21

Tauron podpisał porozumienie z konsorcjum Rafako-Mostostal Warszawa, w którym ustalono przyczyny awarii i harmonogram działań na budowie bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno.

Elektrownia Jaworzno III
Zobacz więcej

Elektrownia Jaworzno III Fot: Marek Wiśnriewski "Puls Biznesu"

Zgodnie z wnioskami przedstawionymi przez komisję awaryjną składającą się z przedstawicieli stron, awaria była następstwem niekorzystnego splotu zjawisk podczas rozruchu bloku.

"Każde z tych zjawisk występujące pojedynczo nie mogło doprowadzić do wystąpienia awarii. Ponadto komisja awaryjna uzgodniła sposób naprawy uszkodzonych elementów kotła, który pozwoli na uniknięcie podobnych awarii w przyszłości" - podano.

W ramach porozumienia ustalono także harmonogram działań uwzględniający procedury zabezpieczające przed ryzykiem ponownego wystąpienia awarii oraz procedury strojenia i prac rozruchowych bloku. 

Konsorcjum szacuje, że oddanie bloku do eksploatacji nastąpi do 15 listopada 2020 r. Termin ten uwzględnia dodatkowy czas niezbędny do usunięcia skutków awarii, o której mowa powyżej.

Zaawansowanie projektu wynosi ponad 98 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane