Czytasz dzięki

Tauron szykuje emisję obligacji za 1 mld zł, które może kupić EBOiR

  • DI
opublikowano: 05-10-2020, 19:34

Tauron Polska Energia poinformował o rozpoczęciu działań zmierzających do emisji obligacji.

- Będzie to pierwsza emisja obligacji w ramach Programu Obligacji, a jej zakładana wartość nominalna może wynieść około 1 000 000 000 złotych – poinformowała spółka zastrzegając, że decyzja o ostatecznej wartości emisji zostanie podjęta w trakcie budowy książki popytu.

W związku z planowaną emisją obligacji 5 października Tauron i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zawarli umowę ramową dotyczącą możliwego nabycia przez bank obligacji emitowanych przez spółkę.

Tauron poinformował, że zobowiązał się do realizacji działań zgodnych z ogłoszonymi kierunkami strategicznymi. Chodzi m.in. o stopniowe odstawianie bloków węglowych (klasy 120 MW i 200 MW), rozbudowę portfela odnawialnych źródeł energii, a w rezultacie znaczące zwiększenie udziału mocy z OZE oraz redukcję emisji CO2.

- Zawarcie Umowy Ramowej nie stanowi obowiązku nabycia przez EBOiR obligacji, które mogą zostać wyemitowane przez Emitenta. Na Emitencie nie ciąży również zobowiązanie wobec EBOiR do dokonania emisji obligacji – głosi komunikat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane