THB SEZaM – innowacyjne IT

Anna Wesecka
opublikowano: 25-04-2019, 22:00

THB Systemy Informatyczne to firma informatyczna z Wrocławia, która od 20 lat specjalizuje się w dostarczaniu systemów informatycznych oraz usług głównie dla branży mieszkaniowej i wodociągowo-komunalnej. Głównym produktem jest THB System Eksploatacji Zasobów Miejskich (THB SEZaM).

— Jako nowoczesna organizacja stawiamy na innowacyjne technologie. W ramach własnego działu badawczo-rozwojowego we współpracy z wrocławskim środowiskiem naukowym, prowadzimy prace nad innowacyjnymi rozwiązaniami IT — tłumaczy Krzysztof Górecki, prezes zarządu spółki.

THB SEZaM to system, który dostosowuje się do podlegających stałym zmianom wymagań i potrzeb użytkowników. Opierając się o teorię grafów, gromadzi dane o różnych strukturach technicznych i administracyjnych oraz używanych zasobach, jak budowle, lokale, instalacje techniczne, wodociągi, media. Tworzy i utrzymuje ich model. Umożliwia naliczanie opłat i rozliczanie kosztów. Pomaga kadrze zarządzającej lepiej ocenić sytuację firmy i reagować na zachodzące zmiany. Algorytmy i struktury grafowe są stosowane m.in. do rozwiązaniaproblemu rozdzielenia strat wody/mediów pomiędzy mieszkańców nieruchomości, dla potrzeb obliczania należności, np. za czynsz lub media.

— Kontrahenci, naliczenia, dokumenty, rozrachunki i raporty są grupowane w dowolnej liczbie definiowanych branż. Każda z nich ma własne rejestry sprzedaży, rozrachunki, stopy odsetkowe, zasoby techniczne. Mają wspólnych kontrahentów. Można dokonać analizy rozrachunków pana „X” dla jednej lub wielu branż czy rozliczyć właścicieli lokali we wspólnocie mieszkaniowej oraz wiele wspólnot w całości. Dokumenty prezentowane są w postaci „sprzedażowej” i automatycznie księgowane w ramach dedykowanych planów kont — dodaje Krzysztof Górecki.

THB SEZaM może działać w chmurze obliczeniowej, sieci lokalnej czy na PC. Ma wbudowany system bilingowy z wersją mobilną na tablecie z drukarką przenośną. Do dyspozycji użytkownika jest komplet potrzebnych raportów i zestawień oraz zintegrowany edytor tekstu wraz z arkuszem kalkulacyjnym. Pozwala generować korespondencję seryjną czy sprawozdania oparte na zgromadzonych danych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Wesecka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu