The Telegraph zachwala inwestycję w krakowskie mieszkania

  • Emil Górecki
opublikowano: 29-01-2014, 13:40

Jeden z największych dzienników wydawanych w Wielkiej Brytanii – The Telegraph – opublikował listę 20 najlepszych lokalizacji do inwestowania w nieruchomości. Na ostatnim miejscu tego rankingu znalazł się Kraków.

- Inwestowanie w Polsce może się wydawać przeciwne intuicji, jeśli tylu Polaków wyjechało z kraju. Jednak wlewające się do tego kraju europejskie fundusze na infrastrukturę sprawiły, że pojawiło się tu wiele międzynarodowych firm. Dlatego lokale w tak rozwijających się krajach stają się prawdziwą wartością. To już dowiedziono, że w miastach które ściągają nowych ludzi, widać aspiracje, by mieszkać w lepszych lokalach – tak oceniają perspektywy dziennikarze The Telegraph.

Listę najlepszych lokalizacji otwiera Barcelona. Dalej jest francuska Riviera, Grenada, Toskania i Turcja. Kraków jest jedynym reprezentantem naszej części Europy, najbliższa jest mu Czarnogóra. Najwięcej polecanych lokalizacji na inwestycje to południe Europy: Włochy, Monaco, Hiszpania i Portugalia. Na liście jest oczywiście także Nowy Jork, Japonia i Dubaj.

Rynek Główny w Krakowie, fot. Grzegorz Kozakiewicz
Rynek Główny w Krakowie, fot. Grzegorz Kozakiewicz
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane