ThyssenKrupp podwyższył prognozę tegorocznego zysku brutto

(Marek Druś)
opublikowano: 21-01-2005, 11:40

ThyssenKrupp podwyższył prognozę tegorocznego zysku brutto. Kurs akcji czwartego europejskiego producenta stali wzrósł do najwyższego poziomu od 11 miesięcy.

ThyssenKrupp podwyższył prognozę tegorocznego zysku brutto. Kurs akcji czwartego europejskiego producenta stali wzrósł do najwyższego poziomu od 11 miesięcy.

ThyssenKrupp zapowiedział, że w obecnym roku rozrachunkowym jego zysk brutto będzie wyższy od osiągniętego rok wcześniej 1,6 mld EUR. Sprzedaż ma wzrosnąć z 39 do 41 mld EUR.

W zakończonym w grudniu pierwszym kwartale roku rozrachunkowego zysk brutto prawdopodobnie sięgnął 400 mln EUR, poinformował niemiecki koncernu w piątkowym komunikacie. W analogicznym okresie ubiegłego roku wynosił 168 mln EUR. Oficjalne wyniki kwartalne spółki zostaną podane 14 lutego.

ThyssenKrupp korzysta z utrzymującego się dużego popytu na stal. Pozwolił on producentom podnosić ceny przez pięć ostatnich kwartałów.

Globalny popyt na stal wzrośnie w 2005 roku o 5 proc. i wyniesie 997,8 mln ton, prognozował w październiku International Iron & Steel Institute. W czwartek kierujący nim Ian Christmas zasygnalizował, że w kwietniu prognoza może zostać podwyższona w związku z utrzymującym się popytem na stal w Chinach.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane