Czytasz dzięki

To musisz wiedzieć dziś rano 1 X 2019

opublikowano: 01-10-2019, 07:58

10 rzeczy, które trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

1. Nowy kwartał, nowe szanse – przynajmniej dla giełd amerykańskich i głównych giełd europejskich. Na GPW dobrze raczej nie będzie. Więcej…

2. Spółka Ursus Bus może zapomnieć o 30 mln USD. Zagraniczny inwestor uznał, że ukrywano przed nim informacje, i zawiadomił ABW. Prokuraturę w sprawie niedoszłego inwestora zawiadomiła natomiast spółka. Więcej… Ursus przedstawił ponadto wyniki za I półrocze.

3. Wyniki przedstawiły także Zakłady Mięsne Henryk Kania. Też są straty, ale wielokrotnie większe niż w Ursusie.

4. Państwowy operator portów lotniczych ma dofinansować giełdową sieć sklepów wolnocłowych Baltona i rozmawia o przejęciu nad nią kontroli.

5. Magdalena Graniszewska podliczyła, ile spółki energetyczne otrzymają za zamrożenie cen prądu w pierwszym półroczu. Kosztowna operacja może się powtórzyć w 2020 r.

6. Biotechnologiczna Selvita już wkrótce podzieli się na dwie części. Ma jej to ułatwić pozyskanie inwestorów, akwizycje i rozwój leków

7. Aż połowa mieszkań nad Wisłą kupowana jest z chęci zysku — przede wszystkim zysku z najmu, wynika z raportu NBP. Więcej…

8. Od 30 września można inwestować w nowe kontrakty terminowe na GPW. Więcej…

9. Wall Street zakończyła dzień na plusie. Więcej…

10. Wczoraj (a właściwie mocno po północy) zakończył się sezon wyników półrocznych na GPW. Z dużych spółek z rezultatami najdłużej zwlekał Tauron.

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń w spółkach sprawdź na Bankier.pl

Historia

411 lat temu na pokładzie statku Mary and Margaret przybyło do kolonii Jamestown w Wirginii pięciu pierwszych polskich imigrantów do Ameryki Północnej.

76 lat temu oddział dywersji bojowej AK "Agat" dokonał w Warszawie udanego zamachu na Ernsta Weffelsa, znanego z okrucieństwa kierownika zmiany oddziału kobiecego na Pawiaku.

73 lata temu Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze ogłosił wyroki na zbrodniarzy wojennych III Rzeszy, których oskarżono o popełnienie czterech rodzajów zbrodni: uczestnictwo w spisku w celu popełnienia zbrodni międzynarodowej, zbrodni przeciwko pokojowi, zbrodni wojennych oraz zbrodni przeciwko ludzkości.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane