To musisz wiedzieć dziś rano 11 X 2019

opublikowano: 11-10-2019, 07:13

10 rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem handlu na rynkach.

 1. Polska wygrała z Łotwą 3-0, a do wątków piłkarskich nawiązuje Magdalena Graniszewska, która pisze, że prawnicy i akcjonariusze Onico tak się kiwali pod stadionem Legii, że dziś nie wiadomo, która z dwóch rad nadzorczych jest właściwa. Kto kogo wykiwał — okaże się 12 listopada.

2. Prawnicy naganiają, a banki zniechęcają klientów do wystąpienia na drogę sądową, której finałem może być unieważnienie kredytu indeksowanego. Komu opłaci się anulowanie kredytu?

3. Debiutów na GPW mniej niż wycofań, dlatego warto odnotować zapowiedź wejścia na parkiet Elektrimu – dawnego króla spekulacji. Zwołane na listopad nadzwyczajne walne zgromadzenie zajmie się uchwałą w sprawie powrotu spółki na GPW. Więcej…

4. Donald Trump oświadczył w czwartek, że pierwszy dzień rozmów handlowych z chińską delegacją przebiegł pomyślnie. Nadzieje związane z rozpoczętą w czwartek kolejną fazą negocjacji handlowych Stanów Zjednoczonych z Chinami stanowiły impuls dla obozu byków do zakupu akcji.

5. Porozumienie jest potrzebą chwili, bo korporacyjna machina Ameryki zdradza objawy zatarcia. Malejące marże przedsiębiorstw zwykle poprzedzały nadejście recesji, pisze Krzysztof Kolany.

6. Wzmożenie kontraktowe w PKP PLK: Trakcja podpisała z operatorem infrastruktury wartą 349 mln zł netto umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na linii prowadzącej z Bronowa do Wisły. Więcej… W tej samej okolicy pracować będzie Budimex, którego kontrakt opiewa na 1,4 mld zł. Więcej…

7. Do 10 października zarząd Elektrobudowy nie doszedł do porozumienia z wierzycielami w zakresie długoterminowej struktury finansowania, obejmującej zarówno dług jak i dokapitalizowanie. Więcej…

8. Startują internetowe platformy na zakup mieszkań na wynajem czy remont kamienicy. Obiecują wysokie stopy zwrotu. Więcej…

9. Kierował informacjami w Polsacie, teraz pokieruje energetycznym ZE PAK.

10. Ponieważ dziś piątek, to piszemy o wódce, a dokładnie – inwestowaniu w nią (i to chińską, a nie polską). Więcej…

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń w spółkach sprawdź na Bankier.pl

Historia

189 lat temu w Warszawie odbył się pożegnalny koncert Fryderyka Chopina przed jego wyjazdem do Wiednia i Paryża; okazał się on ostatnim koncertem Chopina w Warszawie, do której kompozytor już nigdy nie powrócił.

100 lat temu w Krakowie założono Polski Związek Lekkiej Atletyki, najstarsze działające w Polsce stowarzyszenie sportowe.

100 lat temu w Wilnie Józef Piłsudski dokonał uroczystego otwarcia Uniwersytetu Stefana Batorego, zamkniętego przez władze rosyjskie w 1832 r.

5 lat temu polscy piłkarze odnieśli pierwsze w historii zwycięstwo nad Niemcami. W meczu eliminacji Euro 2016 na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonali mistrzów świata 2:0 po golach Arkadiusza Milika i Sebastiana Mili.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu