Toyota zbuduje kolejny zakład w Indonezji

WST, Bloomberg
09-09-2011, 08:17

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota Motor, największy producent samochodów w Azji zapowiedział budowę nowej fabryki w Indonezji. Decyzja podyktowana jest koniecznością zaspokojenia rosnącego popytu na mini auta w tym kraju.

Wydatki inwestycyjne związane ze stworzeniem zakładu w Karawang (70 km od Dżakarty), gdzie firma ma już jedną fabrykę szacowane są na około 30 mld jenów (387 mln USD).

Toyota rozwija się w Indonezji, gdzie jej oddział Daihatsu Motor prowadzi działalność w dwóch zakładach produkując model minivana Avanza. Firma chce zwiększyć sprzedaż na tamtejszym rynku o około połowę do 2015 r.

W minionym roku producent znalazł w Indonezji nabywców na 281 055 pojazdów, podczas gdy tamtejszy rynek odnotował rekordowy wynik na poziomie 745 tys. aut ogółem.

Toyota jest największych producentem samochodów w Indonezji, kontrolując około 60 proc. rynku kiedy wliczy się do sprzedaży wyniki oddziału Daihatsu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Toyota zbuduje kolejny zakład w Indonezji