Trójka: Politycy tylko z pozoru różnią się w ocenie kroku Jacka Kurskiego

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 16-10-2005, 16:33

Kazimierz Ujazdowski nie widzi możliwości powrotu Kurskiego do PiS. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, który był gościem Niedzielnego Salonu Trójki ocenił, że Jacek Kurski postąpił niewybaczalnie i PiS uważa sprawę za zamkniętą.

Kazimierz Ujazdowski nie widzi możliwości powrotu Kurskiego do PiS. Poseł Prawa i Sprawiedliwości, który był gościem Niedzielnego Salonu Trójki ocenił, że Jacek Kurski postąpił niewybaczalnie i PiS uważa sprawę za zamkniętą.

Ujazdowski dodał też, że nie można identyfikować polityki prowadzenia kampanii wyborczej przez PiS z tym, co zrobił Jacek Kurski. Nie zgodził się z tym Bronisław Komorowski. Zdaniem posła PO, "niegodziwości politycznej" nie można przypisywać tylko jednej osobie ale całemu sztabowi.

Bronisław Komorowski podkreślił, że Kurski powinien przeprosić wszystkich Polaków, za użycie do politycznych rozgrywek tragicznej przeszłości naszego narodu. Komorowski zaznaczył również, że wnuki nie odpowiadają za grzechy swoich przodków, zwłaszcza, jeśli zna się okoliczności historyczne tamtego okresu. Wyraził nadzieję, że wydarzenie z Kurskim będzie dobrą lekcją na przyszłość. Dodał, że według niego Jacek Kurski jest już poza nawiasem polityki.

Sekretarz Stanu Kancelarii Prezydenta RP zwrócił uwagę, że prawda o przeszłości rodziny Tuska została wykorzystana do tezy, że Tusk wykazuje skrajnie pro-niemieckie sympatie polityczne. Według Dariusza Szymczychy, miało to posłużyć jego przeciwnikom politycznym do przekonania o tym wyborców.

Zdaniem Jerzego Szmajdzińskiego, jeśli raz pozwoli się na zaatakowanie kandydata, należy przewidywać, że sytuacja się powtórzy. Polityk SLD przypomniał, że kiedy atakowano Włodzimierza Cimoszewicza za przeszłość jego ojca, wówczas nikt nie zareagował.   

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Trójka: Politycy tylko z pozoru różnią się w ocenie kroku Jacka Kurskiego