Trump kazał przygotować projekt porozumienia handlowego z Chinami

opublikowano: 02-11-2018, 07:19

Prezydent USA Donald Trump chce dogadać się w sprawie handlu z prezydentem Chin Xi Jinpingiem na szczycie G20 w Argentynie i kazał szykować projekt określający jego warunki, informuje Bloomberg powołując się na anonimowe źródła.

Decyzja o podjęciu kolejnych działań ma być skutkiem czwartkowej rozmowy telefonicznej Trumpa z prezydentem Chin, twierdzą informatorzy agencji. Prezydent USA kazał przygotować projekt umowy, co ma być sygnałem „wstrzymania ognia” w toczącym się konflikcie handlowym z Chinami.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

Reakcją rynku jest umocnienie chińskiego juana o 0,2 proc. do 6,9030 za dolara w Hongkongu.

Spotkanie G20 odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia.  

Bloomberg zwraca uwagę, że nie wiadomo, czy USA złagodziły żądania stawiane Chinom. Jedno ze źródeł agencji podkreśla, że nie ma mowy o odstąpieniu od żądania zaprzestania kradzieży własności intelektualnej. Larry Kudlow, główny doradca ekonomiczny Donalda Trumpa ostrzegł, że jeśli nie dojdzie do porozumienia w sprawie kradzieży własności intelektualnej, cyberbezpieczeństwa i ceł na surowce, prezydent USA może zacząć „agresywnie” realizować swoje plany wobec Chin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu