Trump: nie ma pośpiechu w sprawie umowy z Chinami

opublikowano: 14-03-2019, 09:02

Prezydent Donald Trump powiedział, że nie śpieszy mu się w sprawie umowy handlowej z Chinami, informuje Reuters.

Trump podkreśla, że w umowie musi znaleźć się odpowiednia ochrona własności intelektualnej, czyli główna kwestia, wokół toczą się spory podczas trwających od miesięcy negocjacji. 

Zobacz więcej

Donald Trump

REUTERS_Kevin Lamarque_Forum

Podczas spotkania z dziennikarzami prezydent USA powiedział, że jest duża szansa na zawarcie umowy. Przyznał jednak, że prezydent Chin może obawiać się pojawienia na szczycie bez gotowego porozumienia, bo widział iż przyniosło to fiasko w przypadku spotkania z przywódcą Korei Północnej, które miało zakończyć się porozumieniem pokojowym.

- Myślę, że prezydent Xi zobaczył, iż jestem kimś, kto uważa że należy wyjść jeśli nie da się zrobić interesu, a wiecie, że zawsze może się tak stać i prawdopodobnie tego nie chce – powiedział Trump.

Prezydent USA powiedział, że umowa kończąca wojnę handlową może być dogadana przed spotkaniem prezydentów, albo kiedy spotkają się osobiście.

- Możemy to zrobić na oba sposoby. Możemy dogadać umowę a potem spotkać się i ją podpisać, albo możemy mieć umowę prawie zawartą i dogadać niektóre ostatnie punkty. Preferowałbym właśnie to – powiedział Trump. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu