Czytasz dzięki

Trump przyklasnął przejęciu TikToka przez Oracle

opublikowano: 19-08-2020, 08:01

Prezydent Donald Trump powiedział, że Oracle byłoby świetnym kandydatem do przejęcia amerykańskiego biznesu TikToka.

We wtorek The Financial Times napisał, że Oracle, amerykański producent oprogramowania kontrolowany przez Larry’ego Ellisona, prowadzi wstępne rozmowy z chińskim ByteDance dotyczące potencjalnego złożenia oferty kupna części biznesu TikToka. Według źródeł gazety, Oracle ma rozmawiać z grupą amerykańskich inwestorów, m.in. General Atlantic i Sequoia Capital, na temat wspólnego złożenia oferty przejęcia biznesu chińskiej aplikacji do wideoblogowania w USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii.

Zobacz więcej

Donald Trump

REUTERS/Andrew Kelly/FORUM

Prezydent Donald Trump powiedział tego samego dnia podczas spotkania wyborczego w Arizonie, że Oracle to „świetna spółka” do przejęcia biznesu TikToka w USA. Media przypomniały, że Larry Ellison wspiera Trumpa i w lutym zbierał dla niego pieniądze na kampanię wyborczą.

Niedawno prezydent USA nakazał ByteDance sprzedaż amerykańskiego biznesu TikToka. W innym przypadku zagroził ogłoszeniem zakazu używania aplikacji w kraju. Administracja Trumpa twierdzi, że dostęp chińskiej spółki do danych Amerykanów stanowi zagrożenie narodowe.

Jak dotąd tylko Microsoft oficjalnie przyznał, że jest zainteresowany TikTokiem. Nieoficjalnie mówi się, że przejęciem biznesu spółki w USA ma być także zainteresowany Twitter.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane