Trump wzywa Apple do przeniesienia produkcji do USA

opublikowano: 10-09-2018, 07:33

Prezydent Donald Trump wezwał Apple, aby przeniosło produkcję do USA jeśli chce uniknąć ceł na import z Chin.

Apple wystąpił w piątek do administracji USA z listem, w którym ostrzega, że nałożenie ceł na import z Chin spowoduje wzrost cen szerokiej gamy jego produktów.

Donald Trump
Zobacz więcej

Donald Trump fot. Bloomberg

- Ceny Apple mogą wzrosnąć z powodu wielkich ceł, które możemy nałożyć na Chiny, ale jest łatwe rozwiązanie aby nie płacić żadnego podatku, a nawet dostać ulgę podatkową. Róbcie swoje produkty w Stanach Zjednoczonych zamiast Chinach. Zacznijcie od razu budować nowe fabryki – napisał na Twitterze w sobotę Trump, który wcześniej zapowiedział obłożenie cłem importu z Chin wartość 267 mld USD. 

Apple może być ofiarą wojny handlowej USA z Chinami, bo wiele jego produktów oferowanych na amerykańskim rynku powstaje w chińskich fabrykach. Sprzedaje również wiele swoich gadżetów w Chinach, co oznacza, że jest narażone na odwetowe cła nałożone przez rząd tego kraju w reakcji na cła w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu