Trzaskowski zwolni członka zarządu Czajki

AR
opublikowano: 03-09-2019, 15:33

Po awarii w warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka pracę straci członek zarządu miejskiej spółki - donosi "Portal Komunalny".

Na specjalnej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy,  poinformował dziennikarzy o wstępnych wynikach kontroli w oczyszczalni Czajka. Z ustaleń ekspertów wynika, że doszło do rozwarstwienia rur i awarii dwóch rurociągów. Był to efekt wadliwego wykonawstwa - rury nie były połączone w należyty sposób. 

Jednocześnie prezydent miasta poinformował, że członek zarządu miejskich wodociągów, czyli  Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK), straci pracę, ponieważ kontrola wykazała, że nie odbył się pięcioletni przegląd tunelu, co jest  - jego zdaniem - „znaczącym uchybieniem”, mimo że nie miało wpływu na sierpniową awarię. Mowa o członku zarządu, który był bezpośrednio odpowiedzialny za nadzorowanie dokumentacji przeglądów.   

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu doszło do awarii kolektora oczyszczalni ścieków Czajka, w wyniku której do Wisły wypłynęły ścieki. Awaryjny zrzut ścieków przeprowadzono akurat w momencie, kiedy rzeka miała wyjątkowo niski poziom, w związku z czym mogło grozić to katastrofą ekologiczną. Ścieki nie były zrzucane do Wisły od czasów, gdy oddano do użytku Czajkę, w 2012 r. Miasto uspokaja, że woda w kranach jest bezpieczna, ponieważ jest pobierana z miejsc, znajdujących się powyżej powierzchni wody Wisły. 

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy