Tunezja chce umożliwić polskim firmom udział w zamówieniach publicznych

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 13-02-2005, 09:47

Tunezja będzie informowała Polskę o swoich zamówieniach publicznych, co pozwoli naszym firmom na start w przetargach. Takie zapewnienie złożył tunezyjski minister rozwoju i współpracy międzynarodowej Mohamad Nouri Iouini marszałkowi Senatu.

Tunezja będzie informowała Polskę o swoich zamówieniach publicznych, co pozwoli naszym firmom na start w przetargach. Takie zapewnienie złożył tunezyjski minister rozwoju i współpracy międzynarodowej Mohamad Nouri Iouini marszałkowi Senatu.

Longin Pastusiak przebywa z wizytą w Tunezji w ramach 10-cio dniowej podróży delegacji Senatu po krajach Magrebu. Tunezja to wielki plac budowy, powstają oczyszczalnie ścieków, drogi, elektrownie. Większość kontraktów realizują firmy francuskie, teraz pojawia się szansa dla Polski.

Marszałek Senatu uzyskał zapewnienie, że informacje o dużych przetargach realizowanych w ramach zamówień publicznych, będą systematycznie przeakazywane do Polski. Podczas rozmów z prezydentem Tunezji.

Longin Pastusiak poruszył też problem mieszkających w kraju Polek, które bezskutecznie próbowały zalożyć stowarzyszenie. Prezydent wyszedł z propozycją utworzenia Klubu Polek. Marszałek Senatu namawiał też władze Tunezji do zniesienia wiz dla Polaków, co ułatwiłoby ruch turystycznych. Choć i tak w ubiegłym roku wyjechało do tego kraju prawie 80 tysięcy turystów z Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane