Czytasz dzięki

Tusk: nie rozumiemy dlaczego J.Kaczyński nie jest kandydatem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-09-2005, 21:19

Lider PO Donald Tusk powiedział, że Platforma nie rozumie, dlaczego prezes PiS Jarosław Kaczyński nie podjął się misji tworzenia nowego rządu. Zadeklarował, że PO chce, aby szybko powstał dobry rząd.

Lider PO Donald Tusk powiedział, że Platforma nie rozumie, dlaczego prezes PiS Jarosław Kaczyński nie podjął się misji tworzenia nowego rządu. Zadeklarował, że PO chce, aby szybko powstał dobry rząd.

    "Przyjęliśmy też zasadę, że to właśnie wygrana partia podejmuje decyzję o tym, kto tworzy nowy rząd. Nie rozumiemy powodów, dlaczego Jarosław Kaczyński nie podjął się misji tworzenia rządu" - powiedział we wtorek wieczorem Tusk.

    Jego zdaniem, szef zwycięskiej partii powinien wziąć na siebie odpowiedzialność za tworzenie nowej Rady Ministrów. Tusk powiedział, że przekonywał Jarosława Kaczyńskiego, aby podjął się misji tworzenia rządu.

    Jak podkreślił Tusk, PO chciałaby "uniknąć sytuacji przypominającej tę z 1997 roku, w której Polacy domyślali się, że rządzi Marian Krzaklewski, a premierem był Jerzy Buzek".

    "To byłby bardzo poważny błąd, gdyby nowy rząd zaczął pracę w sytuacji, w której prawdziwe decyzje zapadają na tzw. tylnym siedzeniu. Mam nadzieję, że nie takie intencje towarzyszą tej zaskakującej propozycji (wskazaniu Kazimierza Marcinkiewicza na kandydata na premiera-PAP) - powiedział Tusk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane