Czytasz dzięki

Tusk: PO nie stworzy rządu z PiS, jeśli wpływ na tę partię będzie miał Kurski

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-09-2005, 16:20

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk powiedział w czwartek w Sopocie, że jeśli Jacek Kurski będzie miał wpływ na strategię polityczną Prawa i Sprawiedliwości, to PO i PiS nie uda się stworzyć wspólnego rządu po wyborach.

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk powiedział w czwartek w Sopocie, że jeśli Jacek Kurski będzie miał wpływ na strategię polityczną Prawa i Sprawiedliwości, to PO i PiS nie uda się stworzyć wspólnego rządu po wyborach.

"Jeśli tak ma wyglądać merytoryczna dyskusja, jeśli to jest merytoryczna argumentacja Prawa i Sprawiedliwości, to powiem wprost: nie można rządzić z Prawem i Sprawiedliwością, jeśli Jacek Kurski i jego koledzy będą nadawali ton tej partii. Nie będzie rządu z Prawem i Sprawiedliwością, jeśli argumenty, którymi posługuje się Radio Maryja i Jacek Kurski będą argumentami tej partii" - oświadczył Tusk. Podkreślił jednocześnie, że wierzy w "dobry finał" rozmów z Kaczyńskimi po wyborach. 

"Jeśli Jarosław lub Lech Kaczyński wyobrażają sobie, że można budować zasobną, bezpieczną Polskę i z panem Giertychem, panem Lepperem i ojcem Rydzykiem i równocześnie z Platformą Obywatelską, to jest niemożliwe (...) Bezpiecznej Polski nie zbuduje się z ludźmi, dla których nienawiść, obsesja, kompleksy są główną motywacją działania politycznego" - dodał szef PO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane