Tusk: przykrym zaskoczeniem, że PiS nie chce wziąć pełnej odpowiedzialności za rząd

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-09-2005, 21:26

Lider PO Donald Tusk oświadczył we wtorek, że dla PO jest "przykrym zaskoczeniem", że PiS "nie chce wziąć pełnej odpowiedzialności za rząd". Według niego świadczy o tym wtorkowa decyzja PiS, że kandydatem tego ugrupowania na premiera jest Kazimierz Marcinkiewicz. Dodał, że nie zna motywów decyzji i oczekuje "publicznych" wyjaśnień ze strony Jarosława Kaczyńskiego.

Lider PO Donald Tusk oświadczył we wtorek, że dla PO jest "przykrym zaskoczeniem", że PiS "nie chce wziąć pełnej odpowiedzialności za rząd". Według niego świadczy o tym wtorkowa decyzja PiS, że kandydatem tego ugrupowania na premiera jest Kazimierz Marcinkiewicz. Dodał, że nie zna motywów decyzji i oczekuje "publicznych" wyjaśnień ze strony Jarosława Kaczyńskiego.

    Szef PO zapowiedział jednak, że zrobi wszystko, "aby praca nad tworzeniem rządu przebiegała szybko i bezkonfliktowo". Jak powiedział, jutro (środa) zbierają się władze PO. Dodał, że od jutra Platforma będzie czekała na informacje Marcinkiewicza, o tym, kiedy będzie gotowy do rozmów. Jak podkreślił, chce by rozmowy te były jawne.

    Tusk dodał, że jutro dojdzie do jego spotkania z prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane