Twórca i były szef upadłego FTX twierdzi, że został „prawie z niczym”

opublikowano: 01-12-2022, 09:12
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Sam Bankman-Fried, współzałożyciel i były szef upadłej giełdy kryptowalut FTX, przekonuje, że stracił prawie cały majątek, którego wartość szacowano w pewnym momencie na 26 mld USD, informuje Bloomberg.

Sam Bankman-Fried powiedział podczas wystąpienia na New York Times DealBook Summit w środę, że miał wszystkie swoje aktywa w upadłej giełdzie FTX i powiązanej z nią spółce Alameda Research. Ujawnił, że została mu tylko jedna karta kredytowa powiązana z rachunkiem, na którym jest 100 tys. USD. Zapewniał, że nie ma żadnych ukrytych pieniędzy.

Sam Bankman-Fried, fot. Bloomberg
Sam Bankman-Fried, fot. Bloomberg

Bloomberg Billionaires Index skorygował wartość majątku Bankmana-Frieda do zera. Posiadane przez niego udziały Robinhood Markets także przestały być uwzględniane w kalkulacjach po doniesieniach, że posiadał je przez spółkę Alameda i mogły być wykorzystywane jako zabezpieczenie pożyczek.

FTX, założona w 2019 roku, jedna z największych giełd kryptowalut, zbankrutowała 11 listopada po utracie płynności w szybkim czasie. 12 listopada serwis Benzinga pisał, że FTX miał 900 mln USD w płynnych aktywach i 8,9 mld USD należności przed ogłoszeniem bankructwa. Niedługo potem media informowały, że FTX jest winny 50 największym niezabezpieczonym wierzycielom 3,1 mld USD, z czego największy pojedynczy dług to 226 mln USD. Łącznie upadła giełda kryptowalut może mieć nawet ponad milion wierzycieli

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane