UBS: największą szansę wygrania mundialu mają Niemcy, szansa Polski nie przekracza 1 proc.

opublikowano: 17-05-2018, 17:15
aktualizacja: 17-05-2018, 17:20

Analitycy szwajcarskiego banku UBS wyliczyli, że najbardziej prawdopodobnym zwycięzcą rozpoczynających się 14 czerwca piłkarskich mistrzostw świata w Rosji są Niemcy. Szansę Polski oszacowali na 0,9 proc.

UBS poinformował, że nad wytypowaniem najbardziej prawdopodobnego zwycięzcy mundialu pracował zespół 18 analityków, który przeprowadził 10 tys. symulacji przebiegu turnieju.

Zobacz więcej

CYFRASPORT / FORUM

- Mamy dosyć pokory, aby nie twierdzić wprost, że Niemcy znów wygrają turniej, ale nasze symulacje wskazują, że nie ma innego zespołu z wyższymi szansami na wzniesienie trofeum niż broniący tytułu mistrz – powiedział Mark Haefele z UBS.

Do wyliczeń „ekspertów” UBS należy podchodzić z dystansem. Kiedy ostatni raz przewidywali zwycięzcę mundialu, wskazali na gospodarza imprezy, Brazylię, która potem poniosła upokarzającą porażkę z Niemcami w półfinale 1-7. Analitycy szwajcarskiego banku ostatni raz trafnie wskazali zwycięzcę w 2006 roku, kiedy przypisali największą szansę sukcesu reprezentacji Włoch.

W obecnym zestawieniu UBS wyliczył prawdopodobieństwo wygranej Niemiec na 24 proc. W pierwszej piątce znajdują się jeszcze Brazylia (19,8 proc.), Hiszpania (16,1 proc.), Anglia (8,5 proc.) i Francja (7,3 proc.).

Polska pojawia się w zestawieniu na 13. miejscu z szansą na wygraną wynoszącą 0,9 proc. Szanse na wygranie mundialu przez inne reprezentacje z „polskiej grupy” są jeszcze mniejsze. Kolumbia, na 14. miejscu zestawienia, ma 0,5 proc. szansy, Senegal 0,2 proc., a Japonia 0,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu