Udana sesja na Wall Street

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 27-09-2017, 22:07

Środowa sesja na amerykańskich giełdach przyniosła ponowne wzrosty, co zaowocowało nowym rekordem zamknięcia dla indeksu Russell 2000.

Inwestorzy kupowali akcje w reakcji na oczekiwaną podwyżkę stóp procentowych w grudniu i nadzieję na poczynienia postępów przez administrację prezydenta Donalda Trumpa ws. reformy podatkowej.

Wall Street, NYSE
Zobacz więcej

Wall Street, NYSE fot. Bloomberg

Z danych makro jakie w środę dotarły na rynek wymienić należy przede wszystkim wyższy niż oczekiwali ekonomiści wzroście zamówień na produkowane w USA dobra trwałego użytku i utrzymaniu wzrostowego trendu w dostawach.

W środę wzięciem cieszyły się akcje instytucji finansowych. Spore wzrosty stały się udziałem akcji banków w tym Bank of America i Goldman Sachs. 

W segmencie spółek technologicznych drugą sesję z rzędu rosła wycena papierów Apple. Zwyżkował też kurs akcji Facebooka. 

Po przeciwnej stronie rynku znalazły się m.in. udziały Nike. Znany producent odzieży i sprzętu sportowego rozczarował inwestorów informacją o najsłabszym od niemal siedmiu lat wzrostem przychodów kwartalnych. Do tego ostrzegł, że oczekuje dalszego spadku sprzedaży w Północnej Ameryce.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,25 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,41 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 1,15 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy