UE opracowała "czarną listę" niebezpiecznych linii lotniczych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-03-2006, 12:40

Unia Europejska opracowała po raz pierwszy "czarną listę" linii lotniczych uważanych za najmniej bezpieczne. W przyszłości loty tych linii w UE mają być częściowo lub całkowicie zakazane.

Unia Europejska opracowała po raz pierwszy "czarną listę" linii lotniczych uważanych za najmniej bezpieczne. W przyszłości loty tych linii w UE mają być częściowo lub całkowicie zakazane.

Nazwy linii mają zostać opublikowane w ciągu tygodnia. Lista została przyjęta przez komisję ekspertów lotniczych z państw UE, a Komisja Europejska ma ją zatwierdzić do 23 marca.

Przypuszcza się, że na liście znajdzie się kilka linii lotniczych, głównie azjatyckich i afrykańskich, którym część państw Unii zakazała w ubiegłym roku lotów z powodu częstych katastrof z udziałem samolotów tych linii.

Podstawą do zestawienia listy były "wyniki kontroli przeprowadzonych na europejskich lotniskach", korzystanie przez linie ze "źle utrzymanych, zniszczonych lub przestarzałych maszyn" i "niezdolność do naprawienia przez nie nieprawidłowości wykrytych podczas inspekcji".

W lutym Francja zaproponowała, by na listę wpisać m.in. Phuket Airlines (Tajlandia), International Air Services (Liberia), Air Koryo (Korea Północna) i Air Comores (Komory). Brytyjczycy zaproponowali m.in. Air Mauritanie i Phoenix Aviation (Kirgistan).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane