UE przyznała 166 mln euro pomocy dla najbiedniejszych krajów Afryki

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 27-12-2005, 06:59

Unia Europejska wyasygnowała w poniedziałek pomoc w wysokości 166 mln euro dla dziesięciu najbiedniejszych krajów Afryki.

Unia Europejska wyasygnowała w poniedziałek pomoc w wysokości 166 mln euro dla dziesięciu najbiedniejszych krajów Afryki.

    "Dziś wspominamy ofiary tsunami w Azji Środkowo-Wschodniej. Ale miliony wrażliwych ludzi w Afryce są narażone na klęski żywiołowe, takie jak susze, powodzie i plagi insektów, jak również konflikty zbrojne" - powiedział unijny komisarz ds. rozwoju i pomocy humanitarnej Louis Michel.

    "Wiele z tych katastrof nie dociera na pierwsze strony gazet w zachodnich mediach, choć prowadzą one do wielkiego cierpienia" - dodał komisarz.

     Pomoc w 2006 roku trafi do Sudanu, Demokratycznej Republiki Konga, Burundi, Czadu, Tanzanii, Ugandy, Liberii, na Wybrzeże Kości Słoniowej, Madagaskar i Komory.

    W poniedziałek minął rok od katastrofalnego tsunami w Azji Środkowo-Wschodniej. 26 grudnia zeszłego roku trzęsienie ziemi o sile 9,3 stopnia w otwartej skali Richtera wywołało falę, która spowodowała śmierć co najmniej 231 tysięcy ludzi i ogromne zniszczenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane