Umacnia się wycena kontraktów

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 27-06-2022, 13:38
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Zielone odcienie kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd mogą sugerować, że inwestorzy mają zamiar kontynuować zwyżkę na parkietach za Atlantykiem. Jednak tym razem w przeciwieństwie do minionego piątku potencjał kupujący wydaje się ograniczony.

fot. Bloomberg

Początek dnia stał pod znakiem osłabienia kontraktów. Później jednak popyt mocniej przycisnął pozwalając na odrobienie strat i wyjście nad kreskę. Sytuacja wydaje się dynamiczna, i nawet niewielka oznaka pesymizmu może ponownie zepchnąć zarówno futures, jak i rynek kasowy w czerwone regiony.

Na około dwie godziny przed uruchomieniem handlu na Wall Street kontrakty na indeks DJ IA rosły o 0,35 proc. Na wskaźnik S&P500 zwyżkowały o 0,47 proc., zaś na NAsdaq 100 drożały o 0,60 proc.

Niektórzy analitycy twierdzą, że z powodu ciągle wysokiej inflacji, przygaszonych perspektyw gospodarczych i niepewnych zysków firm, w najbliższym czasie możemy mieć do czynienia z trendem bocznych na amerykańskim rynku akcji.

W poniedziałkowym kalendarium jest kilka ważnych odczytów makroekonomicznych. Poznamy m.in. wstępne dane o zamówieniach na dobra trwałe w maju (prognoza zakłada brak zmiany w ujęciu ogółem w stosunku do kwietnia i wzrost o 0,2 proc. bez uwzględniania środków transportu). Opublikowany zostanie też raport z rynku nieruchomości obejmujący indeks podpisanych umów kupna domów (niestety spodziewany jest ponowny spadek w maju, rzędu 3,9 proc., taki sam jak przed miesiącem).

Ostatnim istotnym odczytem ma być indeks oddziału Banku Rezerw Federalnych (Fed) z Dallas, obrazujący aktywność wytwórcza w rym rejonie przemysłowym Stanów Zjednoczonych (brak prognozy, wskaźnik w maju spadł do -7,3 pkt).

Na rynku surowcowym, po lekkim osłabieniu dolara nieznacznie rośnie wycena złota oraz ropy. W górę poszła też rentowność benchmarkowych 10-letnich obligacji amerykańskiego rządu, dochodząc do poziomu 3,16 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane