UOKiK ma zastrzeżenia do przejęcia przez Vectrę spółki Multimedia

  • PAP
opublikowano: 25-09-2018, 11:05

UOKiK skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie przejęcia przez Vectrę kontroli nad spółką Multimedia Polska, uznając że w tej sprawie istnieje ryzyko ograniczenia konkurencji. Obie firmy działają na rynku telekomunikacyjnym.

Zobacz więcej

Siedziba UOKiK

fot. TR, Puls Biznesu

Jak poinformował UOKiK, transakcja przejęcia przez Vectra S.A. z siedzibą w Gdyni kontroli nad Multimedia Polska S.A. z siedzibą w Gdyni została zgłoszona do UOKiK pod koniec sierpnia 2018 r.

Obie firmy prowadzą działalność związaną ze świadczeniem usług w zakresie telekomunikacji w Polsce, w szczególności w zakresie dostarczania usług dostępu do telewizji i Internetu oraz usługi telefonii. Ich działalność pokrywa się w 39 miastach w zakresie płatnej telewizji, a w 45 miejscowościach rywalizują ze sobą jako dostawcy szerokopasmowego internetu stacjonarnego.

Zdaniem Urzędu, z informacji przedstawionych przez przedsiębiorców wynika, że transakcja może doprowadzić do ograniczenia konkurencji w kilkunastu miastach. Dlatego - zdaniem Urzędu - konieczna jest druga faza postępowania, w której UOKiK musi zweryfikować te dane.

Zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów postępowanie w sprawach koncentracji jest dwuetapowe. Pierwszy etap trwa do miesiąca. Natomiast w sprawach szczególnie skomplikowanych, w których istnieje prawdopodobieństwo istotnego ograniczenia konkurencji lub wymagających badania rynku, postępowanie może trwać dłużej.

Rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu