UOKiK: sąd oddalił apelację T- Mobile Polska ws. 15 mln zł kary

  • PAP
opublikowano: 22-06-2021, 14:06

Sąd Apelacyjny oddalił apelację T- Mobile Polska, którą firma złożyła od wyroku SOKiK w sprawie decyzji Prezesa UOKiK - poinformował we wtorek na Twitterze Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

"Sąd Apelacyjny oddalił apelację T-Mobile Polska, którą firma złożyła od wyroku SOKiK (Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - UOKiK) w sprawie decyzji Prezesa UOKiK. Operatora ukarano w niej 15 mln zł za uruchamianie klientom dodatkowo płatnych usług, na które nie wyrazili wyraźnej zgody" - napisano w komunikacie UOKiK.

fot. Forum
fot. Forum

Zgodnie z informacją urzędu, w sierpniu 2016 r. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął wobec T-Mobile postępowanie w sprawie praktyki naruszającej zbiorowe interesy konsumentów, natomiast na początku stycznia 2017 r. nałożył na T-Mobile Polska 15 mln zł kary za dodatkowe płatności związane z usługami Granie na Czekanie, Szafa Gra i Prenumerata realizowanymi bez wyraźnej zgody od konsumentów.

UOKiK zarzucił firmie, że pobiera od klientów dodatkowe płatności w związku ze świadczeniem usług Granie na czekanie, Szafa Gra i Prenumerata bez uzyskania wyraźnej zgody klientów. Postępowanie regulatora wykazało, że spółka domyślnie aktywowała usługi przy zawarciu umowy lub doładowaniu konta. Przez okres promocyjny korzystanie z tych usług było nieodpłatne, jednak konsument, który sam z nich nie rezygnował (np. poprzez wysłanie SMS lub kontakt z biurem obsługi abonenta), ponosił dodatkowe koszty, mimo że podczas zawierania umowy spółka nie uzyskiwała wyraźnej zgody na takie dodatkowe płatności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane