USA: operatorzy uwzględnili apele linii lotniczych i opóźnią wdrożenie 5G

ARŻ
opublikowano: 18-01-2022, 20:56

Czołowi amerykańscy operatorzy telekomunikacyjni, AT&T oraz Verizon Communications, zgodzili się opóźnić uruchomienie niektórych masztów 5G w związku z niepokojami linii lotniczych dotyczącymi negatywnego wpływu wdrożenia nowych częstotliwości na działanie systemów lotniskowych, pisze Reuters.

Uruchomienie nowych częstotliwości miało mieć miejsce w środę, 19 stycznia. Operatorzy już wcześniej zgodzili się na przesunięcie terminu z 5 stycznia.

AT&T i Verizon nie uruchomią masztów w pobliżu lotnisk, które alarmowały o możliwych odwołaniach lotów w związku z ich potencjalnie negatywnym wpływem na działanie systemów odpowiedzialnych za wsparcie lądowania w trudnych warunkach.

Decyzja operatorów nie rozwiąże całkowicie problemu, a urzędnicy Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) ostrzegli, że nadal spodziewają się opóźnień i odwołań niektórych rejsów.

W negocjacje pomiędzy liniami lotniczymi i firmami telekomunikacyjnymi była zaangażowana administracja prezydenta Bidena.

Szefowie głównych amerykańskich linii lotniczych stwierdzili w poniedziałek, że wdrożenie nowego pasma 5G może doprowadzić do odwołania tysięcy lotów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane