USA: podaż zdominowała pierwszą sesję tygodnia

Marek Druś
03-06-2002, 22:04

Amerykańskie giełdy rozpoczęły tydzień od wyraźnych spadków. Wszystko wskazuje na to, że rynek pogrąża się w coraz większym kryzysie zaufania. Inwestorzy coraz gorzej znoszą kolejne wiadomości o budzącej podejrzenia ‘inżynierii finansowej’ stosowanej przez władze spółek. Ich nastrojów nie poprawiają nawet kolejne dane wskazujące na poprawę koniunktury gospodarczej.

Negatywnym bohaterem poniedziałkowej sesji było Tyco International. Borykająca się od jakiegoś czasu z kłopotami spółka dostarczyła inwestorom kolejnych zmartwień. Z kierowania koncernem zrezygnował Dennis Kozlowski. Okazało się, że jest on podejrzewany o nadużycia podatkowe.

Wyraźnie staniały papiery El Paso, największego amerykańskiego operatora gazociągów. Sygnałem wyprzedaży była wiadomość o samobójstwie szefa działu finansowego spółki.

Zdecydowanie spadł kurs innego reprezentanta branży energetycznej, Williams Cos. Jego akcje staniały w związku z raportem sugerującym, że chciał on zmonopolizować rynek gazu ziemnego w Kalifornii.

Staniały udziały spółek software’owych, m.in. Microsoftu. Lehman Brothers napisał w raporcie, że koniunktura w tej części rynku nie poprawi się co najmniej przez dwa najbliższe kwartały.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / USA: podaż zdominowała pierwszą sesję tygodnia