USA rozważają dalsze zwiększenie długu publicznego

DI, PAP
opublikowano: 21-01-2010, 07:50

Senatorzy z Partii Demokratycznej zaproponowali w środę zwiększenie zadłużenia publicznego o dodatkowe 1,9 biliona dolarów po to aby rząd mógł utrzymać płynność finansową.

W razie uchwalenia tego projektu dług publiczny osiągnąłby wysokość 14,3 biliona dolarów.

Rekordowe zwiększenie długu publicznego stało się niezbędne bowiem - jak wskazują ekonomiści - deficyt budżetowy wymknął się spod kontroli w rezultacie recesji, która spowodowała zmniejszenie wpływów z podatków.

Biały Dom w opublikowanym oświadczeniu zaapelował do Kongresu o uchwalenie projektu. "Administracja zdecydowanie popiera uchwalenie zwiększenie (zadłużenia). Jest ono niezbędne aby zapewnić nieprzerwane finansowanie działań rządu federalnego oraz niedopuszczenie do kwestionowania wiarygodności kredytowej Stanów Zjednoczonych" - głosi oświadczenie.

Projekt, jak uzgodnili przywódcy Partii Demokratycznej i Republikańskiej, będzie musiał uzyskać większość 60 głosów w 100-osobowym Senacie. W przeszłości Kongres zawsze zgadzał się w końcu na zwiększenie długu publicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / USA rozważają dalsze zwiększenie długu publicznego