USA: sprzedaż domów z rynku wtórnego spadła po raz trzeci z rzędu

ARŻ
opublikowano: 19-05-2022, 16:40
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Sprzedaż domów z rynku wtórnego w USA spadła w kwietniu o 2,4 proc. do 5,61 mln sztuk w skorygowanym sezonowo ujęciu annualizowanym i o 5,9 proc. w ujęciu rocznym. To trzeci z rzędu miesięczny spadek - wynika z danych Krajowego Stowarzyszenia Pośredników Nieruchomości (NAR).

Analitycy spodziewali się spadku do 5,64 mln w ujęciu miesięcznym.

Jest to trzeci z rzędu miesięczny spadek, który pojawia się wraz ze wzrostem oprocentowania kredytów hipotecznych i cen nieruchomości. Mediana cen domów z rynku wtórnego była w kwietniu najwyższa w historii i wyniosła 391 200 USD. To wzrost o 14,8 proc. rok do roku.

„Spodziewam się dalszych spadków sprzedaży domów” - powiedział Lawrence Yun, główny ekonomista NAR. “Oprocentowanie kredytów hipotecznych rośnie, a podaż pozostaje niska. Właściciele domów mają mniejszą motywację do wystawiania swoich nieruchomości na sprzedaż i zakup innych, ponieważ musieliby wziąć nowe kredyty na gorszych warunkach” - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane