USA: w sektorze solarnym zredukowano prawie 10 tys. miejsc pracy

opublikowano: 07-02-2018, 15:54

W zeszłym roku amerykański sektor energii słonecznej stracił prawie 10 tys. miejsc pracy, co było spowodowane m.in. silnymi stratami na dojrzałych rynkach, takich jak Kalifornia i Massachusetts, gdzie znacząco zwolnił wzrost instalacji, donosi Reuters.

To pierwszy przypadek spadku zatrudnienia w szybko rozwijającym się przemyśle, odkąd firma badawcza non profit The Solar Foundation zaczęła zbierać dane o miejscach pracy w branży solarnej w 2010 r

Zobacz więcej

Energetyka słoneczna, panele fotowoltaiczne

Bloomberg

W całym kraju zatrudnienie w sektorze energii słonecznej spadło o 3,8 proc. do 250 271 osób w 2017 r. z 260 077 w 2016 r. Według raportu, za spadek zatrudnienia odpowiada zmniejszenie liczby instalacji słonecznych zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i przemysłowych, w związku z wahaniami cen na importowane panele słoneczne.

W analizie podkreślono, opierając się na danych z federalnych urzędów zatrudnienia, że  zatrudnienie w przemyśle energii słonecznej jest znacznie gorsze niż w przemyśle węglowym, wiatrowym i energetyce jądrowej. 

W minionym roku liczba instalacji solarnych w USA spadła po rekordowym 2016 r., kiedy to deweloperzy ścigali się, by skorzystać z federalnego kredytu podatkowego, który miał wygasnąć w tym roku. Kredyt został jednak przedłużony przez Kongres, ale firmy potrzebują czasu na odbudowę swoich projektów.

The Solar Foundation oczekuje, że całkowite zatrudnienie w sektorze energii słonecznej wznowi dynamiczny wzrost w przyszłym roku, przewidując zatrudnienie na poziomie 263 tys. do końca tego roku, co stanowi wzrost o 5 procent.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / USA: w sektorze solarnym zredukowano prawie 10 tys. miejsc pracy