Verizon przejmie podstawowy biznes Yahoo za 4,8 mld USD

opublikowano: 25-07-2016, 07:07

Amerykański gigant telekomunikacyjny Verizon Communications ma w poniedziałek ogłosić przejęcie podstawowego biznesu internetowego Yahoo za 4,8 mld USD, donoszą media.

Po transakcji Yahoo będzie miało już tylko akcje chińskiego Alibaba Group Holding oraz Yahoo Japan Corp, których wartość wynosi 40 mld USD.

Yahoo w lutym informowało, że szuka „strategicznych alternatyw” dla swojego podstawowego biznesu internetowego. Właściciel najpopularniejszego portalu w USA miał problem z dostosowaniem się do „zmieniającego się krajobrazu reklamowego”, twierdzą analitycy zwracając uwagę, że w kilku segmentach rynku Yahoo przestało się liczyć. Znalazło to odbicie w wynikach spółki. W drugim kwartale miała 440 mln USD straty. Prezes Marissa Mayer informowała jednak, że Yahoo „dokonało wielkiego postępu jeśli chodzi o strategiczne alternatywy”.

Media przypominają, że ogłoszona cena znacznie odbiega od szczytowej kapitalizacji Yahoo, która w okresie „bańki internetowej” dochodziła do 125 mld USD.
Analitycy oczekują, że Verizon połączy Yahoo z posiadanym AOL i stworzy grupę cyfrową zdolną rywalizować z Google i Facebookiem.

Verizon kupił AOL, czyli America Online, w ubiegłym roku za 4,4 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu