Vivendi oskarża T-Mobile o zawłaszczenie inwestycji w PTC

(Marek Druś)
24-10-2006, 10:46

Vivendi prosi sąd o prostą decyzję: oddajcie nam nasze pieniądze, bądź nasze udziały w PTC, powiedział prezes francuskiej spółki.

Francuski koncern Vivendi złożył w sądzie federalnym w stanie Washington skargę na podstawie „Ustawy o Organizacjach Skorumpowanych i pod Wpływem Działań Oszukańczych”. Zarzuca w niej firmie T-Mobile, spółce zależnej Deutsche Telekom, nielegalnie zawłaszczenie inwestycji Vivendi wartych 2,5 mld USD, w polskim operatorze komórkowym PTC.

Francuski koncern informuje, że sprawa dotyczy dwóch firm, Vivendi i T-Mobile, które prowadzą znaczące interesy na terenie Stanów Zjednoczonych. Twierdzi, że T-Mobile „była w zmowie z Zygmuntem Solorzem-Żakiem w dokonanych poprzez system telekomunikacyjny w USA działaniach, o charakterze oszukańczym, będących nielegalnym przedsięwzięciem mającym na celu przejęcie innej firmy – PTC oraz skorumpowanie innego podmiotu – Elektrimu”.

- Zawłaszczania dokonano poprzez systematyczną defraudację i działania o charakterze oszukańczym – twierdzi Vivendi.

W skardze francuski koncern oskarża T-Mobile USA, Inc., T-Mobile Deutschland Gmbh, Deutsche Telekom oraz Zygmunta Solorz-Żak, kontrolującego Elektrim, będący partnerem joint-venture Vivendi w ramach inwestycji w PTC.

- Vivendi uważa, iż T-Mobile i Elektrim należący do Pana Solorza, nielegalnie zawłaszczyły jej inwestycje w PTC i za każdym razem ignorowały postanowienia sądów. Poprzez złożenie tej skargi na podstawie „Ustawy o Organizacjach Skorumpowanych i pod Wpływem Działań Oszukańczych”, Vivendi prosi sąd o prostą decyzję: oddajcie nam nasze pieniądze, bądź nasze udziały w PTC. Uczciwość i sprawiedliwość muszą zwyciężyć, powiedział Jean-Bernard Levy, prezes Vivendi.

Prezes Vivendi przedstawi stanowisko koncernu na zwołanej na wtorek konferencji w Nowym Jorku. Rozpocznie się ona o 16.00 czasu polskiego. Transmisja konferencji prasowej w Internecie będzie dostępna pod adresem www.vivendi.com.  

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Vivendi oskarża T-Mobile o zawłaszczenie inwestycji w PTC