Volkswagen negocjuje zakup udziałów w oddziale Forda

opublikowano: 28-03-2019, 12:17

Koncern Volkswagen podpisał umowę na stworzenie furgonetki z amerykańskim rywalem, Fordem. Niemiecki producent chce też nabyć udziały w Argo, oddziale Forda specjalizującym się w pojazdach autonomicznych, donosi Reuters.

W czerwcu 2018 r. oba koncerny ujawniły, że prowadzą rozmowy w sprawie wspólnego opracowania szeregu pojazdów użytkowych, a następnie rozszerzyły negocjacje o samochody elektryczne i autonomiczne w ramach sojuszu mającego na celu zaoszczędzenie miliardów dolarów.

Volkswagen
fot. REUTERS/Fabian Bimmer/File Photo/Forum

Prowadzimy zaawansowane negocjacje ws. objęcia udziałów w Argo. Rozważana jest też koncepcja wspólnej firmy oferującej mobilność jako usługę - powiedział Thomas Sedran, prezes Volkswagena ds. pojazdów użytkowych.

Ford kupił Argo AI, firmę z siedzibą w Pittsburghu, w 2017 r., ale koszty rozwoju autonomicznych samochodów wzrosły w ostatnich latach, co zmusiło kilku producentów do zawarcia aliansów i pozyskania inwestorów zewnętrznych.

VW podpisał kontrakt z Fordem na opracowanie następcy jego pickupa VW Amarok. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane