Czytasz dzięki

Volkswagen zapłaci 9 mln EUR grzywny nałożonej na prezesa i szefa rady nadzorczej

opublikowano: 20-05-2020, 15:24

Po tym jak spółka zgodziła się zapłacić 9 mln EUR grzywny, niemiecki sąd ogłosił w środę, że kończy postępowanie w sprawie roli odegranej w dieselgate przez obecnego prezesa i szefa rady nadzorczej koncernu, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że obecny prezes Herbert Diess i szef rady nadzorczej Hans Dieter Poetsch byli oskarżeni o manipulację kursem akcji spółki poprzez opóźnienie w 2015 roku ujawnienia inwestorom informacji o wykryciu manipulacji pomiarem emisji spalin w autach Volkswagena z silnikami diesla. Diess i Poetsch zostali ukarani grzywnami po 4,5 mln EUR. Spółka ogłosiła jednak od razu w środę, że zapłaci je za nich, bo nie złamali prawa i nie naruszyli obowiązków.

Herbert Diess
Zobacz więcej

Herbert Diess fot. Bloomberg

Sąd ogłosił, że nadal trwa postępowanie w sprawie Martina Winterkorna, który był prezesem Volkswagena w momencie wybuchu „dieselgate”, która kosztowała Volkswagena do tej pory ponad 30 mld EUR.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane