Volkswagen zaprzecza, że prezes wiedział o ryzyku finansowym

opublikowano: 14-05-2018, 10:07
aktualizacja: 14-05-2018, 10:09

Volkswagen zaprzecza ostatnim doniesieniom, jakoby prezes Herbert Diess wiedział o ryzyku finansowym wynikającym z tzw. dieselgate wcześniej niż oficjalnie przyznaje.

Bild am Sonntag napisał, że Oliver Schmidt, były menedżer niemieckiego koncernu, który trafił do więzieni w USA z powodu „dieselgate”, miał zeznać FBI, że 25 sierpnia 2015 roku informował Diessa i innych menedżerów Volkswagena o budzących wątpliwości manipulacjach pomiarem emisji spalin i wynikającym z tego ryzyku finansowym dla firmy. Oznacza to, że mieli się o nim dowiedzieć około miesiąc przed tym jak sprawa wyszła na jaw.

Herbert Diess
Zobacz więcej

Herbert Diess fot. Bloomberg

To, kiedy menedżerowie Volkswagena dowiedzieli się o możliwych skutkach „dieselgate” jest ważne dla akcjonariuszy domagających się rekompensaty strat spowodowanych przez spadek wartości akcji wywołany skandalem. Obecnie żądają 9 mld EUR. Rzecznik Volkswagena przekonywał po publikacji Bild am Sonntag, że na wskazanym przez Szmidta spotkaniu nie dyskutowano o zagrożeniu konkretnymi karami finansowymi. Podkreślił, że szefowie Volkswagena liczyli wówczas w możliwość porozumienia z władzami USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MareK Druś, thelocal.de

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu