Volkswagen zaskoczył spadkiem zysku operacyjnego

opublikowano: 26-04-2018, 09:22
aktualizacja: 26-04-2018, 09:23

Volkswagen, największy europejski producent samochodów rozczarował rynek, notując w pierwszym kwartale spadek zysku operacyjnego, informuje Reuters.

Zysk grupy przed opodatkowaniem i odsetkami obniżył się w pierwszych trzech miesiącach 2018 r. o 3,6 proc. do 4,21 mld EUR (5,13 mld USD). To odczyt słabszy od oczekiwań analityków, których mediana prognoz zakładała wynik na poziomie 4,47 mld EUR. Wpływ na to miały zmiany w rachunkowości, zmiany kursów walutowych i koszty technologii. Bez tych czynników zysk operacyjny ukształtował się na zeszłorocznym poziomie 4,37 mld EUR.

Volkswagen
Zobacz więcej

Volkswagen fot. Bloomberg

Zgodnie z opublikowanymi w lutym wytycznymi na 2018 r. niemiecki gigant oczekuje zwrotu na sprzedaży w przedziale od 6,5 do 7,5 proc. bez uwzględniania czynników specjalnych, w porównaniu z 7,4 proc. rok wcześniej.

Z kolei przychody ze sprzedaży mają o około 5 proc. przekroczyć wartość z 2017 r., kiedy to osiągnęły rekord na poziomie 231 mld EUR. Natomiast dostawy samochodów mogą „umiarkowanie” przewyższyć zeszłoroczne 10,7 mln pojazdów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Volkswagen zaskoczył spadkiem zysku operacyjnego