Volvo chce dać drugie życie bateriom autobusowym

AR
opublikowano: 14-12-2018, 17:33

Baterie pochodzące z autobusów elektrycznych Volvo kursujących na linii 55 w Göteborgu w Szwecji otrzymają „drugie życie” i posłużą do magazynowania energii słonecznej - informuje spółka w komunikacie prasowym.

To element projektu badawczego, który ma pokazać, czy baterie ze starych autobusów na prąd można ponownie wykorzystać  - do magazynowania energii słonecznej w blokach mieszkalnych, na których zamontowane są panele słoneczne. W projekcie współpracują ze sobą Volvo Buses, Göteborg Energi, Riksbyggen oraz Johanneberg Science Park. 

- Wiemy, że akumulatory do autobusów elektrycznych mają duży potencjał w zakresie innych zastosowań, takich jak magazynowanie energii po zakończeniu ich eksploatacji w transporcie publicznym. Sprawdzamy, w jakim stopniu możemy wykorzystać ten potencjał -  mówi Ylva Olofsson, koordynator projektu w Volvo.

Testy prowadzone są m.in. w spółdzielni mieszkaniowej Viva w Riksbyggen w Gothenburgu, kompleksie mieszkalnym, który ma być najbardziej innowacyjnym i zrównoważonym szwedzkim projektem mieszkaniowym  (Positive Footprint Housing). Najemcy dopiero zaczynają wprowadzać się do swoich nowych mieszkań. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu