Von der Leyen: nie ma powrotu do uzależnienia energetycznego od Rosji

  • PAP
opublikowano: 28-01-2023, 15:44
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do konsekwentnego przechodzenia na energię odnawialną. - W żadnym wypadku nie może być powrotu do uzależnienia od rosyjskich paliw kopalnych - powiedziała w sobotę w Duesseldorfie.

fot. Bloomberg

– To jest zadanie pokoleniowe, któremu musimy sprostać - mówiła von der Leyen, cytowana przez agencję dpa.

Szef Kremla Władimir Putin nie docenił zarówno oporu i odwagi Ukraińców, jak i spójności Europejczyków. - Putin spodziewał się, że może nas szantażować naszą zależnością od ropy, węgla i gazu z Rosji - powiedziała von der Leyen na spotkaniu partii CDU Nadrenii Północnej-Westfalii w Duesseldorfie. Dzięki dostawom energii z wielu innych krajów do Niemiec ta kalkulacja się nie sprawdziła.

– Uprzemysłowiony kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia ma wszelkie warunki, aby wyjść silniejszym z tej transformacji w czyste technologie - powiedziała von der Leyen. - Walka ze zmianami klimatycznymi nie powinna jednak odbywać się kosztem gospodarki - podkreśliła polityk CDU.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane