W Berlinie protest przeciwko zamrożeniu cen wynajmu mieszkań

opublikowano: 09-12-2019, 13:48

W poniedziałek w Berlinie branży budowlanej i wynajmu nieruchomości mieszkaniowych protestowali przeciwko planowi zamrożenia na pięć lat cen wynajmu mieszkań.

Do protestu zgłosiło się ok. 1,5 tys. osób, które sprzeciwiają się planom władz Berlina. Twierdzą, że zamiast zakazywać podwyższania cen wynajmu mieszkań powinny one lepiej zadbać o budowę nowych. Przekonują, że skutkiem zamrożenia cen wynajmu mieszkań może być utrata wielu miejsc pracy, a także zahamowanie renowacji i inwestycji. Ekonomiści z prestiżowego instytutu IW napisali w niedawnym raporcie, że plan władz Berlina „grozi znaczącymi szkodami zarówno dla rynku mieszkaniowego jak i całego Berlina”.  Wezwali władze stolicy Niemiec do rezygnacji z planu.

Władze Berlina chcą zamrożenia cen wynajmu, bo niska dostępność mieszkań i duży popyt spowodowały podwojenie jego kosztu przez ostatnią dekadę.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy