W Chinach jest już więcej miliarderów niż w USA

opublikowano: 15-10-2015, 13:02

Liczba dolarowych miliarderów w Chinach jest już wyższa niż w USA, poinformował Hurun Report.

Pomimo spowolnienia chińskiej gospodarki liczba miliarderów w tym kraju nadal rośnie. Według Hurun Report, jest ich już 596. To aż o 242 więcej niż w ubiegłym roku. W USA jest 537 miliarderów. W Chinach najłatwiej zostać miliarderem działając w branży technologicznej lub przemysłowej, ale fortunę szybko można zwiększać także w branży handlu internetowego, rozrywce lub innych usługach.  Mniej miliarderów pojawiło się w przechodzących kryzys branżach stalowej i surowcowej.

Wang Jianlin
Zobacz więcej

Wang Jianlin MAXPPP/FORUM

Najbogatszym Chińczykiem jest Wang Jianlin, szef Wanda Group, operatora hoteli, centrów handlowych i kin. Jego majątek szacuje się na 34,5 mld USD, co oznacza jego wzrost o 52 proc. przez ostatni rok. 

Drugie miejsce na liście zajmuje Jack Ma, szef giganta e-commerce Alibaba Group, z majątkiem sięgającym 22,7 mld USD. Trzeci jest Zeng Qinghou, właściciel imperium napojów i wody mineralnej Wahaha, który dorobił się na nich 21,2 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, AP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / W Chinach jest już więcej miliarderów niż w USA