W czwartek debiut PDA spółki Dekpol

ISBNews
opublikowano: 07-01-2015, 14:58

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zdecydował o wprowadzeniu w czwartek 8 stycznia do obrotu giełdowego na rynku równoległym 1.952.549 praw do akcji serii B Dekpolu, podała spółka.

„Zgodnie z ww. uchwałą prawa do akcji spółki, o których mowa powyżej, będą notowane w systemie notowań ciągłych pod nazwą skróconą DEKPOL-PDA i oznaczeniem DEKA." - czytamy w komunikacie.
 
Warunkiem wprowadzenia do obrotu jest dokonanie przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych w dniu 8 stycznia 2015 r. rejestracji tych praw do akcji i oznaczenia ich kodem "PLDEKPL00040".
 
„Zarząd spółki przypomina, że w dniu 5 stycznia 2015 r. zarząd KDPW postanowił zarejestrować przedmiotowe prawa do akcji z dniem 8 stycznia 2015 r. (...)" - podano także.
 
W ramach przeprowadzonej grudniu ub.r. oferty publicznej, Dekpol pozyskał 30 mln zł brutto. Przydzielono 1.952.549 akcji serii B z łącznie oferowanych 2,3 mln papierów. Inwestorom indywidualnym przydzielono 65.049 akcji serii B, natomiast inwestorzy Instytucjonalni objęli 1.887.500 akcji serii B w pełni wyczerpując pulę oferowanych im walorów.
 
Główny akcjonariusz Mariusz Tuchlin odstąpił w trakcie IPO od planowanej początkowo sprzedaży 650.000 akcji serii A.
 
Dekpol zapowiadał przeznaczenie środków z emisji akcji serii B na rozwój działalności operacyjnej w ramach wszystkich trzech głównych segmentów działalności: generalnego wykonawstwa, działalności deweloperskiej oraz produkcji osprzętu do maszyn budowlanych.
 
Firma powstała w 1993 r. Jej działalność opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanych w Polsce. Kolejne segmenty to: dział konstrukcji stalowych, który realizuje całościowe projekty konstrukcji stalowych dla firm krajowych i zagranicznych. Dekpol jest również producentem łyżek i osprzętów, przeznaczonych do maszyn budowlanych. Trzecim segmentem jest działalność deweloperska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu