W Dubaju mają już rynek byka

opublikowano: 22-02-2016, 11:53

Giełda w Dubaju weszła już w fazę rynku byka dzięki rosnącemu popytowi na akcje, których wycena spadła wcześniej najniżej od czterech lat.

DFM General Index rośnie o 2,5 proc. w poniedziałek. Od 21 stycznia główny indeks rynku akcji w Dubaju wzrósł już o ponad 20 proc. Dubai Islamic Bank, największy bank w Zjednoczonych Emiratach Arabskich działający według prawa szariatu, jest liderem zwyżek. Jego kurs rośnie o prawie 4 proc. 

DFM Index od 21 stycznia
Zobacz więcej

DFM Index od 21 stycznia

Duży popyt na akcje spółek notowanych w Dubaju tłumaczony jest ich niską wyceną. Obecnie wskaźnik cena/zysk (na 12 najbliższych miesięcy) wynosi 8,7 wobec 10,9 dla spółek z MSCI Emerging Markets Index. 21 stycznia wskaźnik cena/zysk spółek z Dubaju wynosił 7,2 i był najniższy od czterech lat.

- Wskaźnik cena/zysk jest niski, rentowność dywidend jest wysoka w porównaniu ze spółkami z regionu i innymi rynkami zagranicznymi, waluta jest wciąż umocowana, więc oferuje inwestorom ochronę. Jeśli cena ropy zostanie na wyższym poziomie, to będzie trwać – skomentował wzrost cen akcji Nabil Farhat z Al Fajr Securities. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu