W Europie rośnie wiara w bliski koniec kryzysu

MD
13-08-2009, 18:21

Na zamknięciu sesji w Paryżu główny indeks rósł o 0,5 proc. W Londynie o 0,8 proc., a we Frankfurcie o 0,95 proc. Paneuropejski DJ Stoxx 600 zyskał 0,8 proc. i jest już o 48 proc. powyżej tegorocznego dołka, ustanowionego 9 marca.

Europejscy inwestorzy są w doskonałych nastrojach. Poprawiła je im wiadomość o niespodziewanym pojawieniu się wzrostu gospodarczego w Niemczech i Francji. Wzmocniło to nadzieję, że największa po II Wojnie Światowej recesja zbliża się do końca. Z 20 europejskich indeksów branżowych rosła wartość 15. Najmocniej wskaźnik spółek surowcowych, które najbardziej mogą skorzystać z poprawy koniunktury. W górę poszły kursy m.in. BHP Billiton i Rio Tinto, czemu sprzyjała wiadomość, że miedź osiągnęła najwyższą cenę od października. Inwestorzy kupowali także akcje spółek finansowych, dwucyfrowo drożał Prudential. Lider brytyjskiego rynku ubezpieczeniowego poinformował o niższej niż oczekiwano stracie półrocznej. We Frankfurcie wystrzelił kurs Bilfinger Berger. Drugi niemiecki koncern budowlany zapowiedział, że jego tegoroczny wynik operacyjny będzie „co najmniej” tej samej wysokości, co ubiegłoroczny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W Europie rośnie wiara w bliski koniec kryzysu