W Europie telewizje publiczne pokażą olimpiady w latach 2026-2034

opublikowano: 16-01-2023, 18:11
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOL) ogłosił, że cztery igrzyska olimpijskie w latach 2026-2032 zostaną pokazane w Europie przez telewizje publiczne oraz Warner Bros. Discovery, donosi AFP.

MKOL przyznał wszystkie prawa do transmisji zawodów igrzysk letnich i zimowych we wspomnianym okresie Europejskiej Unii Nadawców (EBU), organizacji skupiającej publiczne stacje radiowe i telewizyjne z Europy, wraz z Warner Bros. Discovery (WBD). Wartości transakcji nie ujawniono.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

AFP zwraca uwagę, że to wyraźna zmiana polityki MKOL, który wcześniej prezentował bardziej biznesowe podejście. Przypomina, że w 2015 roku Discovery, które jest obecnie częścią WBD, nabyło prawa do transmisji igrzysk w Europie za 1,3 mld EUR, a potem udzielało licencji na ich pokazywanie innym nadawcom.

- Ta nowa umowa gwarantuje swobodny dostęp do transmisji z igrzysk przez sieć nadawców publicznych EBU – ogłosił MKOL w poniedziałek.

Dyrektor generalny EBU Noel Curran podkreślił, że „sport powinien być dla wszystkich”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane