W.Kruk odwołał prognozy na 2008 r.

ISB
opublikowano: 12-08-2008, 10:53

Spółka jubilerska W.Kruk odwołała prognozy finansowe na 2008 rok w związku z planem jej połączenia się ze spółką odzieżową Vistula&Wólczanka, podała firma w komunikacie we wtorek.

"W dniu 6 sierpnia 2008 roku zarządy spółek W.Kruk Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu i Vistula & Wólczanka Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie podjęły uchwały o zamiarze połączenia się. Efektem fuzji będzie włączenie W.Kruk w struktury nowo powstałej spółki, a więc dotychczasowe prognozy dla wyodrębnionej spółki W.Kruk SA stracą rację bytu. Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację zarząd W.Kruk SA w Poznaniu odwołuje niniejszym [...] prognozowane wyniki finansowe grupy kapitałowej W.Kruk na rok 2008 oraz wszelkie informacje dotyczące strategii rozwoju spółki i grupy" - głosi komunikat.

W lutym spółka prognozowała, że jej skonsolidowany zysk netto wzrośnie w tym roku o 27% do 24,0 mln zł, zysk operacyjny - o 35% do 32,3 mln zł, przy wzroście przychodów o 22% do 204,9 mln zł.

W ujęciu jednostkowym zysk netto miał zwiększyć się o 20% do 18,3 mln zł, zysk operacyjny - o 30% do 24,4 mln zł, a przychody - o 23% do 151,8 mln zł.

"Zarząd W.Kruk SA wyraża przekonanie, że w świetle nowych okoliczności strategia marek W.Kruk i Deni Cler stanie się istotnym elementem zarządzania markami w ramach połączonej spółki, co spowoduje ich dynamiczny rozwój i wpłynie na osiągane wyniki finansowe" - czytamy dalej w komunikacie.

Na początku lipca zarządy spółek Vistula&Wólczanka i W. Kruk podjęły decyzję o ich połączeniu poprzez przeniesienie całego majątku spółki W. Kruk na V&W w zamian za akcje wydane dotychczasowym akcjonariuszom spółki jubilerskiej. Plan połączenia ma być przygotowany do końca września br.

Narastająco w I-II kw. 2008 roku grupa miała 2,81 mln zł zysku wobec 6,13 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 79,53 mln zł wobec 70,74 mln zł. (ISB)

tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W.Kruk odwołał prognozy na 2008 r.