W kwietniu KE zaproponuje zniesienie wiz dla Ukraińców

PA P
opublikowano: 17-03-2016, 10:52

W kwietniu Komisja Europejska zaproponuje formalnie zniesienie przez UE wiz dla Ukraińców, zapowiedział w czwartek w Brukseli szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Według niego drogę do tej decyzji otworzyły ostatnie reformy przyjęte przez Ukrainę.

"W ostatnich dniach i godzinach Ukraina przyjęła ważne reformy, przede wszystkim dotyczące ustawy o elektronicznych deklaracjach i mianowania członków agencji antykorupcyjnej. Te kroki (...), podjęte przez Ukrainę, pozwolą Komisji Europejskiej na zaproponowanie w kwietniu liberalizacji wizowej" - powiedział Juncker na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką i szefem Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem.

Poroszenko powiedział, że Ukraina bardzo cieszy się z tej zapowiedzi KE. "To bardzo ważne wydarzenie dla Ukrainy" - podkreślił

Jean-Claude Juncker
Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PA P

Polecane