W paździeniku zmniejszyły się dostawy Tesli na chiński rynek

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 08-11-2021, 12:03

Traktując priorytetowo sprzedaż eksportową, Tesla zmniejszyła dostawy swoich pojazdów wyprodukowanych w zakładzie w Szanghaju na chiński rynek. W październiku zostały one drastycznie ograniczone.

fot. Qilai Shen/Bloomberg

Z chińskiego zakładu na tamtejszy rynek trafiło w październiku 2021 r. zaledwie 13 725 pojazdów Tesli, co w porównaniu z wrześniem oznacza spadek aż o 74 proc. Jednak na eksport przeznaczonych zostało 40 066 samochodów, ponad dziesięć razy więcej niż miesiąc wcześniej, wynika z danych Chińskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (CPCA).

Eksperci podkreślają, że Tesla zazwyczaj w pierwszej połowie kwartału skupia się głównie na sprzedaży eksportowej i dopiero później stopniowo zwiększa dostawy na amerykański rynek.

Ogólnie, całkowita sprzedaż detaliczna samochodów osobowych, sportowych pojazdów użytkowych oraz pojazdów wielozadaniowych i minivanów na chińskim rynku spadła w październiku o 14,1 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim do 1,74 mln sztuk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane