Wall Street poddała się lekkiej korekcie

opublikowano: 14-10-2019, 22:09

Początek tygodnia na amerykańskich giełdach stał pod znakiem niezdecydowania.

Inwestorzy podchodzili mocno zachowawczo do handlu akcjami nie mogąc się zdecydować w którą stronę bardziej zdecydowanie pchnąć indeksy. Lekką przewagą miał obóz byków, ale po zeszłotygodniowej serii wzrostów widać było jej zadyszkę. Szczególnie dała się ona zauważyć w ostatniej fazie notowań co „zaowocowało” ujemnymi zmianami wskaźników na finiszu sesji. Ostatecznie indeks blue chipów Dow Jones IA stracił 0,11 proc. Wskaźnik S&P500 spadł o 0,14 proc. zaś technologiczny Nasdaq zniżkował o 0,10 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Przed mocniejszym zaangażowaniem w akcje powstrzymywały inwestorów wątpliwości związane z częściową umową handlową Stanów Zjednoczonych z Chinami, która zapowiedziana została już w piątek. Jak się okazuje, pozostaje jeszcze sporo tematów do poruszenia, zanim obie strony osiągną tak wyczekiwany kompromis. 

Prezydent Trump przyznał, że umowa nadal może się załamać, a garść doniesień medialnych i komentarzy sekretarza skarbu Stevena Mnuchina pozostawiła inwestorów mniej optymistycznych w kwestii tego, co naprawdę zostało do tej pory osiągnięte.

Na niekorzyść handlujących na Wall Street oddziaływała też taniejąca ropa, która wymuszała przecenę akcji spółek paliwowo-energetycznych.

Inwestorzy z obawą wyczekują też na rozpoczynający się już w najbliższy wtorek sezon publikacji raportów finansowych spółek za miniony kwartał. Niestety prognozy zakładają, że 3,2-pro.c spadku zysków spółek z indeksu S&P500 oraz 1,2 proc. w przypadku największych amerykańskich banków, co w poniedziałek było jednym z czynników odpowiedzialnych za korektę notowań wielu przedstawicieli sektora finansowego.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu